Concurs de alergare la Școala Gimnazială Sudriaș

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

La Școala Gimnazială Sudriaș, evenimentele sportive sunt dublate de concursurile de fotbal, handbal, atletism, organizate periodic de profesoara Liliana Mircea cu elevii din clasele la care dumneaei predă. Un astfel de concurs, „Alergare de viteză pe 50 de metri”, a fost organizat în data de 2 noiembrie 2020, cu elevii de la clasa a VII-a de la Școala Gimnazială Sudriaș.

Clasamentul arată astfel: l la fete, pe locul I s-a clasat Amalia Ticușan, locul II a fost câștigat de Clarissa Cut, iar pe locul  III s-a situat Denisa Melinte. l la băieți, pe locul I s-a clasat Alexandru Samon, locul II a fost câștigat de Andrei Blagoe, iar pe locul  III s-a situat Emanuel Bojin.