Un bronz de aur! CSM Lugoj a învins de trei ori Rapid București și urcă pe podiumul Diviziei A1 de volei feminin

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

Voleibalistele de la CSM Lugoj au încheiat cel mai bun sezon din istorie pe podiumul Diviziei A1.

Formația lugojeană s-a impus în finala mică a campionatului național, în minimum de partide, după ce a câștigat cu 3-1 (26-28, 25-23, 25-16, 25-23) cel de-al treilea joc cu Rapid București, disputat astăzi, în Giulești.

Astfel, în acest sezon, CSM Lugoj își trece în palmares și medalia de bronz a campionatului național, după ce a câștigat Supercupa României și a fost finalistă în Cupa Challenge.

În plus, formația din Lugoj mai are de disputat și Final Four-ul Cupei României, unde va întâlni în semifinală pe CSM Volei Alba Blaj.

Aceste performanțe au fost obținute de: Yelyzaveta Ruban, Aliona Martiniuc, Georgiana Popa, Veronika Bezhandolska, Simina StrăchinescuTanja Grbic, Daiana RomanAndreea Gemănariu, Marina AnghelacheRamona Rus, Silvija Popovic (libero), Adriana Popa (libero), Ugljesa Segrt (antrenor principal),  Dragan Grbic (antrenor secund) Marius Roșu (antrenor secund), Vasile Canea (preparator fizic), Madălina Iftimie (fizioterapeut), Mircea Roșu (statistician), Dan Brudiu (președintele secției de volei), Ion Moldovan (vicepreședinte, team manager).