Programul meciurilor de la Campionatul Mondial 2018 din Rusia

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

Primul meci de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018 este cel dintre selecționata țării gazdă, Rusia, și Arabia Saudită, de joi, 14 iunie, de la 17:00 (ora României), partidă care se va disputa pe Stadionul Lujniki din Moscova.

Runda optimilor de finală va avea loc între 30 iunie și 3 iulie, faza sferturilor se va desfășura în perioada 6-7 iulie, iar meciurile din semifinale se vor juca pe 10 și 11 iulie. Finala mică a turneului este programată pe 14 iunie, cu o zi înaintea finalei de la Moscova.

Programul meciurilor și transmisiunilor de la CM de fotbal Rusia 2018:

Grupa A:
14 iunie, ora 17:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 14:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 20:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 16:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 16:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B:
15 iunie, ora 17:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 20:00 – Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, ora 14:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 20:00 – Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 19:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 19:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C:
16 iunie, ora 12:00 – Franța – Australia (Kazan)
16 iunie, ora 18:00 – Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 14:00 – Franța – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 16:00 – Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 16:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D:
16 iunie, ora 15:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 21:00 – Croația – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 20:00 – Argentina – Croația (Novgorod)
22 iunie, ora 17:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 20:00 – Islanda – Croația (Rostov)
26 iunie, ora 20:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:
17 iunie, ora 14:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, ora 20:00 – Brazilia – Elveția (Rostov)
22 iunie, ora 14:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 20:00 – Serbia – Elveția (Kalinigrad)
27 iunie, ora 20:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 20:00 – Elveția – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:
17 iunie, ora 17:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 14:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 17:00 – Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 20:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 16:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 16:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:
18 iunie, ora 17:00 – Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 20:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 14:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 14:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 20:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 20:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:
19 iunie, ora 14:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 17:00 – Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 17:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 20:00 – Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 16:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 16:00 – Japonia – Polonia (Samara)

Optimi de finală:
30 iunie, ora 16:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan)
30 iunie, ora 20:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci)
1 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 20:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod)
2 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)
2 iulie, ora 20:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 20:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală:
6 iulie, ora 16:00 – câștigătoarea meciului 1 din optimi – câștigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 6 din optimi – câștigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan)
7 iulie, ora 16:00 – câștigătoarea meciului 8 din optimi – câștigătoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 3 din optimi – câștigătoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:
10 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 2 din sferturi – câștigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 4 din sferturi – câștigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Locul 3:
14 iulie, ora 16:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala
15, iulie, ora 17:00 – câștigătoarea semifinalei 1 – câștigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

AL PRESS

Despre admin 6540 de articole
Nicolae Silade, poet și jurnalist

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.