Programul campionatului 2022-2023 al Diviziei A1 la volei feminin

Urmărește-ne pe Telegram și Google News

Ediția 2022-2023 a campionatului Diviziei A1 la volei feminin va începe în cursul lunii octombrie și va avea un nou sistem de desfășurare.

Prima fază (sezonul regular) se va disputa în sistem clasic, tur-retur, cu 22 de etape. În faza a doua, se va trece la un play-off cu 8 echipe (locurile 1-8) și play-out cu 4 formații (locurile 9-12).

În prima etapă a viitoarei ediții a Diviziei A1 la volei feminin, CSM Lugoj va juca, în fața propriilor suporteri, cu Rapid București.

Iată programul turului campionatului 2022-2023:

Etapa I

  • CS Medgidia – CSU Hygienium Galați
  • CSM Volei Alba Blaj – CSO Voluntari
  • CSM Lugoj – Rapid
  • SCMU Craiova – CSM Târgoviște
  • Știința Bacău – FC Argeș
  • Dacia Mioveni – Dinamo

Etapa a II-a

  • CSU Hygienium Galați – Dinamo
  • FC Argeș – Dacia Mioveni
  • CSM Târgoviște – Știința Bacău
  • Rapid – SCMU Craiova
  • CSO Voluntari – CSM Lugoj
  • CS Medgidia – CSM Volei Alba Blaj

Etapa a III-a

  • CSM Volei Alba Blaj – CSU Hygienium Galați
  • CSM Lugoj – CS Medgidia
  • SCMU Craiova – CSO Voluntari
  • Știința Bacău – Rapid
  • Dacia Mioveni – CSM Târgoviște
  • Dinamo – FC Argeș

Etapa a IV-a

  • CSU Hygienium Galați – FC Argeș
  • CSM Târgoviște – Dinamo
  • Rapid – Dacia Mioveni
  • CSO Voluntari – Știința Bacău
  • CS Medgidia – SCMU Craiova
  • CSM Volei Alba Blaj – CSM Lugoj

Etapa a V-a

  • CSM Lugoj – CSU Hygienium Galați
  • SCMU Craiova – CSM Volei Alba Blaj
  • Știința Bacău – CS Medgidia
  • Dacia Mioveni – CSO Voluntari
  • Dinamo – Rapid
  • FC Argeș – CSM Târgoviște

Etapa a VI-a

  • CSU Hygienium Galați – CSM Târgoviște
  • Rapid – FC Argeș
  • CSO Voluntari – Dinamo
  • CS Medgidia – Dacia Mioveni
  • CSM Volei Alba Blaj – Știința Bacău
  • CSM Lugoj – SCMU Craiova

Etapa a VII-a

  • SCMU Craiova – CSU Hygienium Galați
  • Știința Bacău – CSM Lugoj
  • Dacia Mioveni – CSM Volei Alba Blaj
  • Dinamo – CS Medgidia
  • FC Argeș – CSO Voluntari
  • CSM Târgoviște – Rapid

Etapa a VIII-a

  • CSU Hygienium Galați – Rapid
  • CSO Voluntari – CSM Târgoviște
  • CS Medgidia – FC Argeș
  • CSM Volei Alba Blaj – Dinamo
  • CSM Lugoj – Dacia Mioveni
  • SCMU Craiova – Știința Bacău

Etapa a IX-a

  • Știința Bacău – CSU Hygienium Galați
  • Dacia Mioveni – SCMU Craiova
  • Dinamo – CSM Lugoj
  • FC Argeș – CSM Volei Alba Blaj
  • CSM Târgoviște – CS Medgidia
  • Rapid – CSO Voluntari

Etapa a X-a

  • CSU Hygienium Galați – CSO Voluntari
  • CS Medgidia – Rapid
  • CSM Volei Alba Blaj – CSM Târgoviște
  • CSM Lugoj – FC Argeș
  • SCMU Craiova – Dinamo
  • Știința Bacău – Dacia Mioveni

Etapa a XI-a

  • Dacia Mioveni – CSU Hygienium Galați
  • Dinamo – Știința Bacău
  • FC Argeș – SCMU Craiova
  • CSM Târgoviște – CSM Lugoj
  • Rapid – CSM Volei Alba Blaj
  • CSO Voluntari – CS Medgidia

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.