O nouă victorie pentru fotbaliștii de la CSM Lugoj

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

CSM Lugoj, victorie în derby-ul Ligii a IV-a Timiș

Fotbaliștii de la CSM Lugoj au obținut o victorie clară în derby-ul Ligii a IV-a Timiș.

Formația lugojeană s-a impus cu 3-0 în partida disputată pe teren propriu cu CS Sânandrei Carani, formație neînvinsă în campionat până în această rundă.

Golurile formației din Lugoj au fost marcate de Liviu Herci, Miroslav Radak și Ioan Mihoc.

După 10 etape, CSM Lugoj se află pe prima poziție în clasament, cu 28 de puncte, iar etapa viitoare va juca, în deplasare, cu CSC Voința Mașloc.

Fotbaliștii de la CSM Lugoj au încheiat prima jumătate a turului  campionatului Ligii a IV-a Timiș cu o zestre de 25 de puncte, împărțind prima poziție a clasamentului cu CS Sânandrei Carani.

Săptămâna trecută, CSM Lugoj a susținut două jocuri, încheiate cu o remiză pe teren propriu și o victorie în deplasare.

În intermediara de miercuri, contând pentru runda a 8-a, CSM Lugoj a pierdut primele puncte în actuala ediție de campionat, terminând la egalitate, 1-1, jocul disputat pe teren propriu cu CSC Millenium Giarmata.

Golul formației din Lugoj a fost înscris de Dorin Mărmăneanu, în minutul 42, din penalty.

În etapa a 9-a, disputată sâmbătă, 23 septembrie, CSM Lugoj s-a impus, în minutele de prelungiri, cu 5-3, pe terenul formației CS Comloșu Mare. Pentru CSM Lugoj au marcat: Beniamin Dobra (min. 8), Raul Repede (min. 23), Valentin Grigore (min. 89), Laurențiu Bresneni (min. 90+2) și Andrei Rus (min. 90+7).

Etapa viitoare (30 septembrie), CSM Lugoj va întâlni, pe teren propriu, în derby-ul Ligii a IV-a Timiș, pe CS Sânandrei Carani, formație care, la fel ca trupa trupa pregătită de Arpad Laczko, a pierdut doar două puncte în această ediție de campionat. (D. G.)