Mirele a fost amendat după ce a făcut circ la propria nuntă

>

Un mire a făcut scandal chiar în noaptea nunții lui, după ce i s-a furat mireasa. S-a întâmplat în weekend la Iosifalău, la o nuntă la care au participat aproape 100 de persoane.

Spre miezul nopții, mireasa a fost furată, așa cum e tradiția la nunțile din România. Doar că mirele, agitat de aburii șampaniei, nu a fost de acord cu dispariția miresei, mai ales că aceasta s-a lăsat așteptată cu orele după „furt”.

Între două familii a izbucnit un conflict, iar pentru potolirea mirelui nuntașii au sunat la poliție. Bărbatul a fost amendat cu 200 de lei pentru scandal. Participanții la nuntă au plecat acasă după apariția poliției. (P. M.)


Descoperă mai multe la Actualitatea Online

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.