Lugojul are șase candidați la alegerile parlamentare. Vezi lista completă a candidaților din Timiș!

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

Biroul Electoral Județean a anunțat listele candidaților din Timiș la alegerile parlamentare din 11 decembrie 2016.

Printre candidați se află șase lugojeni: Călin-Ionel Dobra (PSD), Claudiu-Alexandru Buciu (PNL), Fedor Mașniță și Gheorghe-Marian Costea (PMP), Iosif Groza (ALDE) și Iosif Pozsar (UDMR).

Dintre aceștia, trei vizează un mandat de deputat Călin-Ionel Dobra (locul 1 pe lista PSD), Gheorghe-Marian Costea (locul 4 pe lista PMP) și Iosif Pozsar (locul 7 pe lista UDMR), iar ceilalți trei un mandat de senator – Claudiu-Alexandru Buciu (locul 2 pe lista PNL), Iosif Groza (locul 3 pe lista ALDE) și Fedor Mașniță (locul 4 pe lista PMP).

Pe locurile eligibile sunt poziționați doar Călin-Ionel Dobra, care se poate considera deja deputat, și Claudiu-Alexandru Buciu, cu șanse destul de mari de a intra în Parlament.

Dar, iată listele complete ale candidaților din Timiș la alegerile parlamentare:

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT:

Senat: Dogariu Eugen, Diaconu Adrian-Nicolae, Covaci Dorel (din Făget), Olteanu Ramona-Isabela;

Camera Deputaților: Dobra Călin-Ionel, Simonis Alfred-Robert, Pau Radu Adrian, Gavriliță Bianca-Miruna, Suciu Matei, Andea Petru, Ritivoiu Mihai, Jumanca Romanița-Adina-Delia, Ionescu Sorin-Gabriel, Țundrea Luminița.

PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL:

Senat: Gorghiu Alina-Ștefania, Buciu Alexandru-Claudiu, Nagy Mariana, Răvășilă Emilian-Florin;

Camera Deputaților: Pirtea Marilen-Gabriel, Ardelean Ben-Oni, Popescu Pavel, Oneț Liliana, Barna Maria-Eugenia, Popescu Longin-Gabriel, Calescu Mihaela-Maria, Mariș Daniela-Mirela, Bronț Alexandru-Sorin, Colhon Adrian.

alegeri_4PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ:

Senat: Șumălan Radu-Liviu, Danciu Nelica-Liana, Săvoiu Georgeta, Mașniță Fedor;

Camera Deputaților: Sămărtinean Cornel-Mircea, Dugulescu Marius-Cristinel, Iliescu Roxana-Teodora, Costea Gheorghe-Marian, Orhoi Manuela-Dora, Regea Mihail-Cătălin, Mihălceanu Claudiu, Dzitac Ramona, Boboi Dumitru, Tomescu Adriana-Nicoleta.

PARTIDUL PUTERII UMANISTE (SOCIAL-LIBERAL):

Senat: Gordean Raoul-Sabin, Babescu Gheorghe, Sas Mirela, Florea Elena;

Camera Deputaților: Trif Cosmin – Florin, Burnete Nicoleta, Călin Petru-Alexandru, Matiș Teodor, Pintilie Traian, Caizer Georgeta, Ciuteanu Raul-Constantin, Mureșan Cornel- Eugen, Olajos Loredana-Florinela, Koller Karsten.

PARTIDUL ROMÂNIA UNITĂ:

Senat: Demenescu Veronica-Laura, Cardoș Silvia, Cârja Doru-Octavian, Maxa Ovidiu- Mihai;

Camera Deputaților: Claici Marius, Chelu Adrian-Claudiu, Sîrbu Ion-Sorin-Nicolae, Ioanovici Vladimir-Petru, Iatan Niculiță, Trandafir Mihaela-Maria, Coraș Ana-Maria-Georgiana, Mircea Sergiu-George, Domilescu Anna-Maria, Popa Ioan-Marin.

PARTIDUL UNIUNII SALVAȚI ROMÂNIA:

Senat: Fălcoi Nicu, Vețan Ionuț-Cristian, Rusu Mihaela-Paula, Moș Cristian-Alin;

Camera Deputaților: Drulă Cătălin, Lupan Radu-Constantin, Militaru Elena-Rodica, Dolângă Luminița, Lungu Cătălin-Daniel, Badiu Călin-Claudiu, Juglea Ștefan-Ioan, Trifan Raul-Adrian, Bora Cătălin-Andrei, Amza Alexandru-Cristian.

PARTIDUL ALIANȚA LIBERALILOR ȘI DEMOCRAȚILOR:

Senat: Ehegartner Petru, Davițoiu Ioan, Groza Iosif, Nagy Mihaela-Veronica;

Camera Deputaților:Cucșa Marian-Gheorghe, Traian Stancu, Geană Nistor Pavel, Istrat Nicolae, Laction Lidia-Marinela, Pop Vasile, Vraja Andreea-Maria, Giurisici-Firuleasa Marius, Toie Gabriel Marius, Gubandru Mihai-Alin.

UNIUNEA DEMOCRATĂMAGHIARĂ DIN ROMÂNIA:

Senat: Halasz Francisc, Andrasy Iosif, Szilveszter Ibolya, Kovacs Zsombor;

Camera Deputaților: Molnar Zsolt, Molnar Andrei, Farkas Imre, Sipos Elena. Csaki Karol Ion Lucian, Patik Izabella, Pozsar Iosif, Kuti Klara, Toth Gabor, Kaszta Arpi.

PARTIDUL BLOCUL UNITĂȚII NAȚIONALE (BUN):

Senat: Ene Tudorel, Ducean Teodor, Butacu Silvestru, Uroș Milenco;

Camera Deputaților: Dincă Marian, Szabo Florentina-Mariana, Szabo Karoly, Berceanu Mariana-Elena, Dragomir Floare, Gherghel Iosif-Lucian, Stoenescu Adrian Emil, Prodea Adrian-Octavian, Ignat Daniel, Butacu Petronela.

PARTIDUL ROMÂNIA MARE:

Senat: Morariu Daniel, Jurca Ioan-Mihai, Marinescu Gicu, Nemeș Saveta;

Camera Deputaților: Pavel Nicu, Chirvasitu Gheorghe, Balota Sergiu-Alin, Chirca Doru, Oltean Liviu, Timoce Floarea, Tucan Marin, Răulescu Constantin, Gheju Ana, Patap Corneliu.

PARTIDUL SOCIALIST ROMÂN:

Senat: Cojocaru Clementina-Luisa;

Camera Deputaților: Ardelean Ramona-Virginica.

PARTIDUL NOUA ROMÂNIE:

Senat: Dănescu Constantin, Șimonca Cosmin-Dumitru, Voaideș Remus, Bonțu Marin-Aurelian;

Camera Deputaților: Cristea Florin-Angelo, Bodnărescu Florin, Călin Eugen, Radu Ozana.

PARTIDUL ECOLOGIST ROMÂN:

Senat: Mardari Ludovic, Ceaușu Viorica, Gavriluți Ioan-Cătălin, Corici Toma;

Camera Deputaților: Porojan Marius-Cosmin, Siminiuc Tatiana, Tiriteu Simona-Gabriela, Pop Dumitru, Ghilerdea Ștefan, Petrache Aura, Gartner Andreea Ionela, Hurmuz Ioan, Sîrbu Valentin-Marius, Ivan Silviu-Constantin.

PARTIDUL ALIANȚA NOASTRĂ ROMÂNIA:

Senat: Moldovan Valentin, Barzu Eugen-Florin, Stoican Chiriac, Mihai Gheorghe;

Camera Deputaților: Savu Ioan, Zavragiu Florin, Boca Traian-Remus, Milovanov Iovan, Horodincă Victor-Sinișa, Ioniță Gheorghe, Traiconi Lamira, Lazăr Mirea-Tiberiu, Orbulescu Ecaterina, Roată Camelia.

CANDIDAȚI INDEPENDENȚI:

Camera Deputaților: Rădulescu Remi, Folică Petrică, Barna Rodica.

Despre admin 6570 de articole
Nicolae Silade, poet și jurnalist

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.