Imagini spectaculoase din Grecia, cu un avion de pasageri zboară la doar 2 metri deasupra turiştilor aflaţi pe plajă

Imagini absolut spectaculoase au fost surprinse pe o plajă din Grecia, aflată în imediată vecinătate a unui aeroport. Locul atrage turişti din toată lumea, oamenii fiind fascinaţi de aeronavele care decolează şi aterizează la doar doi metri de ei.

Un video publicat pe canalul de YouTube FreatFlyer arată cum un Airbus A321neo, operat de compania WizzAir, aterizează pe pista aeroportului din Skiathos. Turiştii s-au strâns în număr mare pe plaja aflată la câţiva paşi de pista de aterizare pentru a trăi o senzaţie unică în viaţă.

Potrivit site-ului Airportal, manevra reuşită de piloţii acestui Airbus A321neo ar putea fi considerată aterizarea efectuată de la cea mai joasă înălţime posibilă. De fapt, din imagini se poate observa cum şi jurnaliştii, care ştiau la ce să aştepte, au fost totuşi luaţi prin surprindere de decizia piloţilor de a duce aeronava atât de jos.


Descoperă mai multe la Actualitatea Online

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Despre admin 6999 de articole
Nicolae Silade, poet și jurnalist

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.