Grand Prix Lugoj 2024, o adevărată fiesta auto & karting, un concurs imposibil de egalat în Lugoj ca spectaculozitate și profesionalism

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

Lugojul a găzduit, la sfârșitul săptămânii trecute, un nou concurs automobilistic.

Competiția, organizată de Asociația Auto Club Rally Timiș sub egida Federației Române de Automobilism Sportiv.  s-a desfășurat sub genericul „Grand Prix Lugoj – 2024” și a contat pentru cea de-a IV-a etapă a  Campionatului de Automobilism & Karting & Drift Timiș 2024.

Întrecerea automobilistică s-a desfășurat pe un traseu din centrul municipiului Lugoj și s-a concretizat printr-un spectacol magnific de viteză, adrenalină, mașini tunate, profesionalism, spirit sportiv și fair-play, apreciat de spectatorii prezenți în număr mare.

Printre sportivii care au urcat pe podium sau aflat și piloții lugojeni:

  • Albert Baru (14 ani)  – câștigător la clasele juniori și drift;
  • Darius Danciu  – victorios la clasa juniori+ și locul 3 l Cupa Lugoj Kart;
  • Daniel Trocan – locul 1 la Cupa Lugoj Kart și locul  la juniori;
  • Dragoș Magdescu – locul 2 la juniri și la Cupa Lugoj Kart;
  • Raul Preda – locul 2 la drift.

Iată câștigătorii:

Clasa 1:

  • 1.GIURISICI MARIUS-Honda Civic
  • 2.POPA CLAUDIU-Opel Tigra
  • 3.MOLDOVAN ANDREI-Honda Civic

Clasa 2:

  • 1.ANDREI TIBERIU-POPA CLAUDIU-Ford Fiesta
  • 2.MIHOC SORIN-Renault Clio
  • 3.CURELARU MARIUS-CURELARU LOREDANA-Opel Astra

Clasa 3:

  • 1.STEPAN DARIUS-Opel GT
  • 2.POPA CLAUDIU-PASTEAN ROBERT-Opel Kadet
  • 3.STOIANVO ZDRAVCO-JURCA G.-Seat Ibiza

Juniori:

  • 1.BARU ALBERT-Citroen Saxo-din Lugoj
  • 2.MAGDESCU DRAGOS-Renault Megane-din Lugoj
  • 3.TROCAN DANIEL-Renault Megane-din Lugoj

Juniori +:

  • 1.DANCIU DARIUS-Ford Puma-din Lugoj

Feminin:

  • 1.FLORESCU ROXANA-Citroen DS3
  • 2.SBURLEA SARAH-Mazda 323
  • 3.CICU STEFANIA-Opel Corsa

Drift:

  • 1.BARU ALBERT-Bmw E 46
  • 2.PREDA RAUL-Bmw E 36-din Lugoj
  • 3.JIANU IONUT-Bmw E 46

Eco-Karting:

  • 1.CURELARU DARIA
  • 2.ILEA DAVID
  • 3.MORARIU IANIS

Karting Juniori:

  • 1.JURAVLEA LUCA

Karting Kids:

  • 1.POPESCU ANA-MARIA

Cupa Lugoj Kart:

  • 1.TROCAN DANIEL
  • 2.MAGDESCU DRAGOS
  • 3.DANCIU DARIUS

Echipe auto:

  • 1.CSC DUMBRAVITA RALLY TEAM – Giurisici Marius, Curelaru Marius, Stepan Darius, Buzdugan Razvan, Mihoc Sorin
  • 2.CONDOR RALLY TEAM – Popa Claudiu, Lupulescu Adrian, Stoianov Zdravco, Andrei Tiberiu, Baru Cosmin.

Echipe Karting:

  • 1.CSC DUMBRAVITA KARTING TEAM – Popescu Ana Maria, Curelaru Daria, Ilea David, Morariu Ianis

 

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.