Un conflict între mai multe persoane, izbucnit în miez de noapte, la Lugoj, s-a încheiat cu reținerea a doi bărbați, în vârstă de 29 și 33 de ani, acuzați de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.
„Polițiștii Municipiului Lugoj au fost sesizați prin apel SNUAU 112 cu privire la faptul că pe strada Someșului din municipiu, în fața unei societăți comerciale, are loc un scandal între mai mulți bărbați. Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că în timp ce se aflau într-o societate comercială de pe strada Someș din municipiul Lugoj, precum și în fața societății comerciale, 2 bărbați în vârstă de 29 și 33 de ani ar fi agresat fizic un bărbat de 37 de ani”, a anunțat IPJ Timiș.
Cei doi bărbați bănuiți de comiterea faptei au fost reținuți pentru 24 de ore sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice, ulterior magistrații dispunând arestarea preventivă a acestora, pentru 30 de zile. (P. M.)
Lasă un răspuns