Câștigătorii alegerilor din Timiș [numărătoarea paralelă a partidelor]

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

Numărătoarea paralelă a partidelor (neconfirmată de Biroul Electoral Central) arată că primăriile din Timiș au fost câștigate de:

  1. Balint – Andrei Popa ADU
  2. Banloc – Lucian Trifonescu PNL
  3. Bara – Valentin Olaru ADU
  4. Barna – Ovidiu Ignatoni PNL
  5. Beba Veche – Ioan Bohancanu PSD
  6. Becicherecu Mic – Raymond Rusu PSD
  7. Belint – Laurentiu Tîrziu PNL
  8. Bethausen – Ioan Lihoni PNL
  9. Biled – Ioan Oprișa PNL
  10. Birda – Mariu Stoian PSD
  11. Bogda – Iasmin Iovanut PSD
  12. Boldur – Cristian Stoi PSD
  13. Brestovat – Eugen Dobra PNL
  14. Buzias – Sorin Munteanu PNL
  15. Bucovat – Gheorghe Pop PSD
  16. Carpinis – Dumitru Marcel Popa PSD
  17. Cenad – Andrei Tița ADU
  18. Cenei – Sîrgean Tanasin PSD
  19. Checea – Ionica Breje PSD
  20. Cheveresu Mare – Marcel Muia PSD
  21. Ciacova – Petru Filip PNL
  22. Comlosu Mare – Ovidiu Nicolae Stefanescu PSD
  23. Costeiu – Petru Carebia PSD
  24. Criciova – Cristian Catana PSD
  25. Curtea – Marinel Craciunescu PSD
  26. Darova – Viorel Aurel Cherciu PSD
  27. Denta – Petru Tapanov PSD
  28. Deta – Petru Roman PSD
  29. Dudestii Noi –Ion Goșa ADU
  30. Dudestii Vechi – Bono Cucalan PSD
  31. Dumbrava – Cristian Olaru PNL
  32. Dumbravita – Horia Bugarin ADU
  33. Faget – Claudiu Avramescu PNL
  34. Fardea – Violeta Dobrean PSD
  35. Fibis – Dorel Cârcea PNL
  36. Foeni – Saveta Moldovan PSD
  37. Gataia – Raul Cozarov PNL
  38. Gavojdia – Danut Toma Stoica PSD
  39. Ghilad – Florin Tuhuț PNL
  40. Ghiroda – Ionut Stanusoiu PNL
  41. Ghizela – Ciprian Cenușe PSD
  42. Giarmata – Claudiu Mihălceanu PNL
  43. Giera – Radu Vicol PSD
  44. Giroc – Dan Vârtosu PNL
  45. Giulvaz – Florentin Cristeți PSD
  46. Gottlob – Gheorghe Nastor PNL
  47. Iecea Mare – Liviu Stefan Tomulea PSD
  48. Jamu Mare – Petre Gagea-Neaga PNL
  49. Jebel – Dan Vatriș PNL
  50. Jimbolia – Darius Postelnicu PNL
  51. Lenauheim – Ilie Suciu PNL
  52. Liebling – Ioan Munteanu PSD
  53. Livezile – Daniel Lungu PSD
  54. Lovrin – Vasile Graur PNL
  55. Lugoj – Calin Dobra PSD
  56. Manastiur – Ionel Curuți PSD
  57. Margina – Cosmin Popescu PSD
  58. Masloc – Ionel Lupu PNL
  59. Moravita – Remus Brăzdău PNL
  60. Mosnita Noua – Gerald Simonis Independent
  61. Nadrag – Liviu Muntean PSD
  62. Nitchidorf – Danuț Drăghici PSD
  63. Ohaba Lunga – Gigi Murarescu PSD
  64. Ortisoara – Lucian Ivănescu PNL
  65. Otelec – Silvia Fechete PNL
  66. Padureni – Dorin Ignuta PNL
  67. Parta – Daniel Dragan PNL
  68. Peciu Nou – Gabriel Drăgan PSD
  69. Periam – Cornel Dumitras PSD
  70. Pesac – Cornel Toma PSD
  71. Pietroasa – Virgil Victor Ciocea PSD
  72. Pischia – Andrei Obreja PSD
  73. Racovita – Alexandru Catrinoi PNL
  74. Recas – Aurel Adrian Pavel PSD
  75. Remetea Mare –Cosmin Chira PSD
  76. Sacalaz – Dumitru Boboi PSD
  77. Sacosu Turcesc –Brocea Iulian PSD
  78. Sag – Flavius Roșu PSD
  79. Sanandrei – Claudiu Florin Coman PNL
  80. Sandra – Nataniel Savu PNL
  81. Sanmihaiu Roman – Viorel Marcuti PSD
  82. Sannicolau Mare – Danut Groza PNL
  83. Sanpetru Mare – Bogdan Petrean PSD
  84. Saravale – Sava Stoian PSD
  85. Satchinez – Florin Cheaua PNL
  86. Secas – Simion Pop PNL
  87. Stiuca – Vasile Bejera PNL
  88. Teremia Mare – Cornel Vasile Gui PNL
  89. Timisoara – Dominic Fritz ADU
  90. Tomesti – Costel Medelean PSD
  91. Tomnatic – Vasiu Stoian PSD
  92. Topolovatu Mare – Ovidiu Doța PNL
  93. Tormac – Marius Lazăr PNL
  94. Traian Vuia – Vasile Petruescu PSD
  95. Uivar – Bogdan Savulescu PSD
  96. Valcani – Darius Buicu – independent sustinut de PSD
  97. Varias – Nicolae Birau PSD
  98. Victor Vlad Delamarina – Ioan Cardaș PSD
  99. Voiteg – Niculae Ioan Pop PNL

Despre admin 6667 de articole
Nicolae Silade, poet și jurnalist

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.