A început sezonul automobilistic. Echipa Lugoj Rally Team a obținut rezultate extraordinare

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

A început sezonul de automobilism sportiv. Echipa Lugoj Rally Team a participat la prima etapă a Campionatului regional de Autoslalom desfășurată la Periam.

Cu o participare numeroasă, peste cincizeci de participanți, lugojenii de la Lugoj Rally Team au obținut locul II la echipe (din cinci), locul II la clasa feminin (din șase) și locul IV la clasa 2 (din 23 concurenți la clasă).

De anul acesta, echipa are în pregătire și trei juniori care, la prima lor participare într-o competiție, au acaparat podiumul clasei, în competiție fiind în total șase juniori.

Astfel, Danciu Darius, 13 ani, a obținut locul 3, Trocan-Bodrîngă, 16 ani, locul 2, iar Magdescu Dragoș, 17 ani, a obținut victoria, urcând pe primul loc.

Echipa Lugoj Rally Team dorește să mulțumească și pe această cale pentru tot sprijinul acordat de către firma Lepcan Media, care i-a fost alături de la început.