Pe 14 iunie 2018 începe la Moscova mult aşteptatul
turneu mondial de fotbal. Iată programul complet:
14 iunie
Rusia – Arabia Saudită (Luzhniki Stadium, Moscova – Ora 18)
15 iunie
Egipt – Uruguay (Ekaterinburg – Ora 17:00)
Maroc – Iran (St Petersburg – Ora 18:00)
Portugalia – Spania (Sochi – Ora 21:00)
16 iunie
Franţa – Australia (Kazan – Ora 13:00)
Argentina – Islanda (Spartak Stadium, Moscova – Ora 16:00)
Peru – Danemarca (Saransk – Ora 19:00)
Croaţia – Nigeria (Kaliningrad – Ora 21:00)
17 iunie
Costa Rica – Serbia (Samara – Ora 16:00)
Germania – Mexic (Stadion Luzhniki, Moscova – Ora 18:00)
Brazilia – Elveţia (Rostov – Ora 21:00)
18 iunie
Suedia – Korea de Sud (Novgorod –Ora 15:00)
Belgia – Panama (Sochi – Ora 18:00)
Tunisia – Anglia (Volgograd – Ora 21:00)
19 iunie
Polonia – Senegal (Stadion Spartak, Moscova – Ora 18:00)
Columbia – Japonia (Saransk – Ora 15:00)
Rusia – Egipt (St Petersburg – Ora 21:00)
20 iunie
Portugalia – Maroc (Stadion Luzhniki, Moscova – Ora 15:00)
Uruguay – Arabia Saudită (Rostov – Ora 18:00)
Iran – Spania (Kazan – Ora 21:00)
21 iunie
Franţa – Peru (Ekaterinburg – Ora 20:00)
Danemarca – Australia (Samara – Ora 16:00)
Argentina – Croaţia (Novgorod – Ora 21:00)
22 iunie
Brazilia – Costa Rica (Saint Petersburg – Ora 17:00)
Nigeria – Islanda (Volgograd – Ora 18:00)
Serbia – Elveţia (Kaliningrad – Ora 21:00)
23 iunie
Belgia – Tunisia (Stadionul Spartak, Moscova – Ora 16:00)
Koreea de Sud – Mexic (Rostov – Ora 18:00)
Germania – Suedia (Sochi – Ora 21:00)
24 iunie
Anglia – Panama (Nizhny Novgorod – Ora 16:00)
Japonia – Senegal (Ekaterinburg – Ora 20:00)
Polonia – Columbia (Kazan – Ora 21:00)
25 iunie
Uruguay – Rusia (Samara – Ora 18:00)
Arabia Saudită – Egipt (Volgograd – Ora 18:00)
Spania – Maroc (Kaliningrad – Ora 21:00)
Iran – Portugalia (Saransk – Ora 21:00)
26 iunie
Australia – Peru (Sochi – Ora 18:00)
Danemarca – Franţa (Stadion Luzhniki, Moscova – Ora 18)
Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg – Ora 21:00)
Islanda – Croaţia (Rostov – Ora 21:00)
27 iunie
Koreea de Sud – Germania (Kazan – Ora 17:00)
Mexic – Suedia (Ekaterinburg – Ora 17:00)
Serbia – Brazilia (Stadionul Spartak, Moscova – Ora 21:00)
Elveţia – Costa Rica (Nizhni Novgorod – Ora 21:00)
28 iunie
Japonia – Polonia (Volgograd – Ora 17:00)
Senegal – Columbia (Samara – Ora 17:00)
Panama – Tunisia (Saransk – Ora 21:00)
Anglia – Belgia (Kaliningrad – Ora 21:00)
Optimile de finală:
30 iunie, ora 16:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan)
30 iunie, ora 20:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci)
1 iulie, ora 16 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 20 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod)
2 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)
2 iulie, ora 20 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 16 – locul 1 grupa F locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 20 – locul 1 grupa H locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)
Sferturi de finală:
6 iulie, ora 16:00 – câştigătoarea meciului 1 din optimi – câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 20:00 – câştigătoarea meciului 6 din optimi – câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan)
7 iulie, ora 16:00 – câştigătoarea meciului 8 din optimi – câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 20:00 – câştigătoarea meciului 3 din optimi – câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci)
Semifinale:
10 iulie, ora 20:00 – câştigătoarea meciului 2 din sferturi – câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 20:00 – câştigătoarea meciului 4 din sferturi – câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)
Finala „mică”:
14 iulie, ora 16:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg)
Finala
15 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)
Toate partidele de la CM 2018 vor fi transmise de TVR 1 și TVR HD
AL PRESS
Numai miine nu-i poimiine 😛
N-am o favorita, fotbal frumos sa fie!